Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях относительно установления ответственности в сфере разрешительной системы

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2013 № 2511а
Дата рассмотрения: 25.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності у сфері дозвільної системи"

Метою прийняття законопроекту є внесення змін та доповнень до статей 190, 191, 192, 193 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), якими буде передбачено відповідальність власників пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, за: порушення порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу таких пристроїв; порушення правил зберігання, носіння або перевезення таких пристроїв; порушення строків реєстрації (перереєстрації) і правил взяття цих пристроїв на облік; ухилення від реалізації пристроїв (далі - пристрої для стрільби гумовими снарядами).

Проаналізувавши законопроект, Головне науково-експертне управління в цілому не заперечує проти його прийняття. Звертаємо увагу, що у підзаконних актах МВС України та інших органів виконавчої влади пристрої для стрільби гумовими снарядами не відносяться до вогнепальної, пневматичної, холодної та охолощеної зброї, хоча порядок поводження з ними встановлений однаковий (див. Наказ МВС України N 622 від 21 серпня 1998 р.). А тому вважаємо цілком логічним, що порушення правил поводження з пристроями для стрільби гумовими снарядами повинно тягти за собою адміністративну відповідальність, передбачену вищенаведеними статтями КУпАП.

Разом з тим, звертаємо увагу, що класифікація зброї має визначатись законом, а не підзаконними нормативно-правовими актами, як це відбувається на практиці. Тому у разі прийняття законопроекту про цивільну зброю вищенаведені статті КУпАП знову потребуватимуть внесення уточнень.

Опрос