Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Таможенном тарифе Украины" (относительно ставок ввозной пошлины на надувные мячи (кожаные и другие))

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2013 № 2506а
Дата рассмотрения: 12.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" (щодо ставок ввізного мита на надувні м'ячі (шкіряні та інші)" (реєстр. N 2506а від 04.07.2013)

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" пропонується встановити на м'ячі надувні (шкіряні та інші), які класифікуються за кодами 9506 62 10 00 та 9506 62 90 00 УКТЗЕД, пільгові і повні ставки ввізного мита у розмірі 2,7 % замість діючих щодо них на сьогодні пільгових і повних ставок ввізного мита у розмірі 20 %.

Законопроект, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, спрямований на поліпшення умов задоволення потреб громадян України у відповідній продукції та активізацію розвитку спорту та фізичної культури в Україні.

Головне управління, проаналізувавши законопроект, вважає за доцільне зазначити таке.

1. Звертаємо увагу на те, що корегування пільгових і повних ставок ввізного мита на товари доречніше здійснювати шляхом внесення змін безпосередньо до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України". Адже відповідно до зазначеного Закону Митний тариф України представляє собою систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України.

2. Виходячи з вимог законодавчої техніки, з тексту проекту варто вилучити формулювання "встановити ставки мита на ввіз надувних м'ячів (шкіряних та інших) у розмірі 2,7 %".

3. У Пояснювальній записці до проекту не наведено чітких обгрунтувань розмірів запропонованих нових ставок ввізного мита на м'ячі. Наведений у ній єдиний аргумент на користь застосування митних ставок на рівні 2,7 % базується на досвіді однієї країни - Республіки Польща, що, на нашу думку, не є достатнім.

Опрос