Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно дополнения перечней документов, удостоверяющих личность и подтверждающих гражданство Украины)

Заключение к проекту закона Украины от 04.07.2013 № 2503а
Дата рассмотрения: 11.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо доповнення переліків документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України) (реєстр. N 2503а від 04.07.2013 р.)

У законопроекті пропонується внести зміни до ст. 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (далі - Закон) та до ст. 5 Закону України "Про громадянство". Суть запропонованих змін полягає у доповненні переліку документів, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України, таким документом, як посвідчення народного депутата України. При цьому передбачається, що його оформлення має відбуватись у порядку, передбаченому Законом, із застосуванням засобів Єдиного державного демографічного реєстру.

За результатами розгляду поданого законопроекту Головне управління не може підтримати його прийняття з огляду на наступне:

1. При розгляді питання, порушеного у законопроекті, Головне управління виходить з того, що існування документа, про який йдеться у проекті, передбачене Законом України "Про статус народного депутата України". За його змістом депутатське посвідчення одержує лише громадянин України, який має статус народного депутата України і лише після набуття ним депутатських повноважень (ч. 1 ст. 9). Отже, депутатське посвідчення підтверджує спеціальний статус конкретної особи як представника Українського народу у Верховній Раді України, а не його громадянство, яке не припиняється після закінчення строку повноважень народного депутата та здачі депутатського посвідчення.

Опрос