Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе" (относительно требований к рекламе потребительского кредитования)

Заключение к проекту закона Украины от 03.07.2013 № 2492а
Дата рассмотрения: 20.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України В. Рибака від 4 липня 2013 року Комітет з питань свободи слова та інформації на своєму засіданні 20 листопада 2013 року (протокол N 21) розглянув законопроект про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо вимог до реклами споживчого кредитування), реєстр. N 2492а від 03.07.2013, внесений народним депутатом України Фельдманом О. Б.

Основною метою законопроекту заявлено захист прав споживачів - фізичних осіб при укладенні договорів про надання споживчого кредиту.

Автор законодавчої новели пропонує доповнити Закон України "Про рекламу" новою статтею, яка б врегульовувала питання реклами надання споживчих кредитів.

Комітет погодився з думкою автора законопроекту стосовно необхідності законодавчого врегулювання питань щодо реклами надання споживчих кредитів та вважає, що завдяки цій законодавчій ініціативі в рекламі надання споживчих кредитів превалюватиме точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди, і така реклама не підриватиме довіру суспільства до реклами та відповідатиме принципам добросовісної конкуренції. Водночас члени Комітету відзначили, що, напрочуд від телебачення і радіо, практичне застосування запропонованої редакції законопроекту можливе у друкованих засобах масової інформації та завдяки рекламним засобам. Відповідна реклама на телебаченні і радіо буде практично унеможливлена.

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету у своєму висновку зазначив, що законопроект не матиме впливу на показники бюджету. У разі прийняття відповідного закону він може набирати чинності у термін, визначений автором законопроекту.

Комітет Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією у своєму висновку зазначив, що цей законопроект відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України висловило низку зауважень до цієї законодавчої ініціативи та вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Враховуючи викладене, за результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо вимог до реклами споживчого кредитування), реєстр. N 2492а від 03.07.2013, внесений народним депутатом України Фельдманом О. Б., включити до порядку денного пленарного засідання та за наслідками розгляду прийняти у першому читанні за основу з дорученням Комітету з питань свободи слова та інформації підготувати його до другого читання.

Опрос