Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно стимулирования повышения уровня рождаемости и престижа материнства)

Заключение к проекту закона Украины от 01.03.2013 № 2431
Дата рассмотрения: 08.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання підвищення рівня народжуваності та престижу материнства)"

У законопроекті пропонується запровадити спеціальний режим оподаткування доходів багатодітних матерів та дозволити платникам податку на прибуток підприємств відносити на валові витрати, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, витрати на ремонт, реконструкцію, будівництво дошкільних закладів освіти та утримання у дошкільних закладах дітей їх працівників.

Розглянувши законопроект, Головне управління вважає за доцільне зауважити таке.

1. Згідно з новим пп. "з" пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України до складу витрат, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток підприємств, включаються "суми коштів, перераховані дошкільним навчальним закладам в рахунок оплати вартості перебування в них дітей працівників платника податків". На наш погляд, така законодавча пропозиція потребує уточнення. Адже, виходячи зі змісту законодавчої пропозиції, податкові пільги надаються платнику податку на прибуток незалежно від форми власності дошкільного навчального закладу, якому будуть спрямовані такі добровільні перерахування.

У той же час звертаємо увагу на те, що згідно з чинними положеннями абз. "а" пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України платнику податку на прибуток підприємств дозволяється включати до складу інших витрат (і, відповідно, не оподатковувати) "суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до Державного бюджету України або бюджетів місцевого самоврядування, до неприбуткових організацій, визначених у статті 157 цього розділу в розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року". Відповідно ж до вимог п. 157.1 ст. 157 Податкового кодексу України дошкільні навчальні заклади, які створені органами державної влади та органами місцевого самоврядування та утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів, належать до неприбуткових установ та організацій.

Таким чином, у разі запровадження законодавчої пропозиції Податковий кодекс України міститиме різні за змістом норми, якими регулюється порушена у законопроекті проблема.

2. Потребує додаткового обґрунтування норма нового пп. 138.12.5 п. 138.12 ст. 138 Податкового кодексу України, якою пропонується включати до складу інших витрат (і, відповідно, не оподатковувати) "витрати, понесені у зв'язку з ремонтом, реконструкцією, будівництвом дошкільних закладів освіти". Звертаємо увагу на те, що сьогодні зазначені витрати можуть також фінансуватися з врахуванням вимог, визначених вище зазначеною нормою абз. "а" пп. 138.10.6 п. 138.10 ст. 138 Податкового кодексу України. Тобто на валові витрати платника податку на прибуток можуть бути віднесені витрати на ремонт, реконструкцію, будівництво дошкільних закладів освіти у розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Опрос