Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно усиления ответственности работодателей за проявления дискриминации в сфере труда)

Заключение к проекту закона Украины от 01.03.2013 № 2427
Дата рассмотрения: 24.06.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо посилення відповідальності роботодавців за прояви дискримінації у сфері праці)"

У законопроекті пропонується запровадити адміністративну відповідальність за будь-яку дискримінацію у сфері праці шляхом доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) новою статтею 44-4 "Дискримінація у сфері праці", а також внесення змін до статей 221, 255 з метою визначення органів, уповноважених складати протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 44-1 КУпАП.

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. Передбачені у законопроекті дискримінаційні прояви, перш за все, є кримінально караними діяннями, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України (далі - КК). Так, статтею 161 КК передбачено кримінальну відповідальність за порушення рівноправності громадян за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками. Дана норма повною мірою охоплює всі прояви дискримінації. А тому за наявності достатніх підстав, які вказують на вчинення такого діяння, необхідно звертатись до правоохоронних органів із відповідною заявою, яка буде підставою до початку досудового розслідування, що передбачене статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України.

2. У запропонованих змінах до статей 221 та 255 КУпАП не врахований той факт, що заміна цифр "41-3" на "41-4" виключить із КУпАП порядок провадження справ про адміністративні правопорушення, що передбачений чинною статтею 41-3 цього Кодексу. Тобто, у даному випадку заміна цифр являється порушенням правил законодавчої техніки і є неприпустимою. Запропонована стаття 41-4 містить в собі окремий склад правопорушення, а тому зміни до статей 221 та 255 КУпАП мають відбуватися заміною цифр, наприклад, з "41-1 - 41-3" на "41-1 - 41-4".

Опрос