Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О медиации

Заключение к проекту закона Украины от 26.06.2013 № 2425а
Дата рассмотрения: 20.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань верховенства права та правосуддя розглянув на своєму засіданні 20.11.2013 року (протокол N 16) проект Закону про медіацію (реєстр. N 2425а), поданий народним депутатом України Федорчуком Я. П. і проект Закону про медіацію (реєстр. N 2425а-1), поданий народними депутатами України Ківаловим С. В., Развадовським В. Й., Махніцьким О. І., і зазначає наступне.

Метою законопроектів про медіацію є запровадження на законодавчому рівні інституту медіації та створення правових умов для застосування в Україні процедури медіації.

Законопроекти визначають правові засади впровадження та проведення позасудової процедури врегулювання конфліктів за взаємною згодою сторін конфлікту (медіації) та за участю посередника (медіатора), визначають її принципи та порядок проведення медіації, а також правовий статус медіатора.

Зокрема, пропонується визначити: завдання медіації; сферу її застосування, принципи і засади організації медіації в Україні, в тому числі і загальні засади самоврядування медіаторів; процедуру здійснення медіації; умови набуття статусу медіатора; гарантії соціального захисту; права, обов'язки та відповідальність медіаторів; права та обов'язки сторін медіації; процедуру медіації та особливості застосування медіації; загальні положення про застосування медіації при розгляді спору у судовому порядку.

Одночасно пропонується внести зміни до Кодексу законів України про працю, Кримінального кодексу України, Сімейного кодексу України, Цивільного кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та Закону України "Про виконавче провадження".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, висловивши свої зауваження, вважає, що медіаційні суспільні відносини більш повно врегульовані у проекті закону, поданого народними депутатами України Ківаловим С. В., Развадовським В. Й., Махніцьким О. І., реєстр. N 2425а-1, який може бути взятий за основу.

Опрос