Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно статуса депутатов Верховной Рады Автономной Республики Крым и местных советов

Заключение к проекту закона Украины № 2419
Дата рассмотрения: 18.12.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. В. Рибака на своєму засіданні 18 грудня 2013 року (протокол N 22) розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо статусу депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад" (реєстр. N 2419), поданий народним депутатом України В. Олійником.

Зазначеним законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про статус депутатів місцевих рад" та "Про місцеве самоврядування в Україні", що спрямовані на удосконалення механізму відкликання депутатів місцевих рад.

Проаналізувавши положення даного законопроекту, народні депутати України - члени Комітету звернули увагу на те, що законопроектом пропонується процедура, яка ставить реалізацію ініціативи виборців щодо відкликання депутатів місцевих рад у залежність від згоди місцевої ради, а також передбачає можливість дострокового припинення повноважень за рішенням місцевої ради, якщо є звернення місцевої організації партії про відкликання депутата, що суперечить задекларованій ідеї відкликання депутатів виборцями.

При цьому члени Комітету зауважили, що назва поданого законопроекту не відповідає змісту його положень, тому що закони України "Про статус депутатів місцевих рад" та "Про місцеве самоврядування в Україні", до яких пропонуються зміни, не поширюються на депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Опрос