Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения молодежи первым рабочим местом

Заключение к проекту закона Украины от 21.06.2013 № 2413а
Дата рассмотрения: 06.11.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України Рибака В. В. Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянув на своєму засіданні 6 листопада 2013 року проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення молоді першим робочим місцем (реєстр. N 2413а), поданий народним депутатом України Вознюком Ю. В.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу законів про працю України і законів України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та "Про зайнятість населення".

Змінами до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" автор пропонує, окремо від Закону України "Про зайнятість населення", для підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю, встановити норматив робочих місць для працевлаштування молоді на перше робоче місце з розрахунку 1 робочого місця на 20 штатних працівників (приблизно 5 %) згідно середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. Водночас, контроль за виконанням цього нормативу пропонується покласти на Державну службу зайнятості України.

У разі невиконання зазначеного нормативу роботодавець зобов'язаний щороку самостійно сплатити штраф до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, в розмірі середньої річної заробітної плати за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування молоді та не зайняте нею.

Також вноситься зміна до понятійного апарату цього Закону. Зокрема уточнюється поняття "перше робоче місце", яке надаватиметься молоді до 28 років та в межах нормативу робочих місць для працевлаштування молоді, встановлених цим Законом, і якщо від дня закінчення або припинення навчання чи служби не минуло більше двох років.

До Закону України "Про зайнятість населення" та до Кодексу законів про працю в Україні вносяться зміни щодо права молоді на забезпечення першим робочим місцем у порядку та в межах нормативу робочих місць, визначених відповідно до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні".

Опрацювавши законопроект, Комітет не може погодитися із пропозицією автора до законів України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" та "Про зайнятість населення" в частині встановлення молоді, яка працевлаштовується на перше робоче місце, вікового цензу до 28 років. Ці зміни порушують вимоги статті 22 Конституції України, яка передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод, оскільки статтею 1 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" визначено, що "молодь, молоді громадяни - громадяни України віком від 14 до 35 років".

Опрос