Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 213 Налогового кодекса Украины относительно освобождения отдельных категорий граждан от уплаты акцизного налога за ввоз на территорию Украины некоторых видов транспортных средств

Заключение к проекту закона Украины от 20.06.2013 № 2379а
Дата рассмотрения: 27.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК

на проект Закону України "Про внесення змін до статті 213 Податкового кодексу України щодо звільнення окремих категорій громадян від сплати акцизного податку за ввезення на територію України деяких видів транспортних засобів" (реєстр. N 2379а від 20.06.2013)

У законопроекті шляхом внесення змін до ст. 213 Податкового кодексу України пропонується звільнити від оподаткування акцизним податком операції з ввезення фізичними особами для власних потреб, не пов'язаних з підприємницькою діяльністю, на утриманні яких перебувають троє чи більше неповнолітніх дітей або діти-інваліди (I - II групи), легкових автомобілів, які за своєю конструкцією та обладнанням призначені для перевезення пасажирів з кількістю 6-9 місць (включно з водієм) для сидіння та які не виробляються на території України (але не більше одного такого автомобіля протягом року).

Законопроект, згідно з Пояснювальною запискою до нього, розроблено "з метою стимулювання дітонародження українців та поліпшення демографічної ситуації в країні".

Головне управління, в цілому не заперечуючи необхідності поліпшення умов забезпечення громадян, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей або діти-інваліди, легковими автомобілями, одночасно щодо положень законопроекту вважає за доцільне висловити такі зауваження.

1. Звертаємо увагу на необхідність уточнення вживаної у законопроекті термінології. Зокрема, варто врахувати, що стосовно вікової категорії дітей з інвалідністю не застосовується поняття "інвалідність 1 чи 2 групи". У разі, якщо дитина з інвалідністю має важкі форми інвалідності (прикуті до ліжка, сліпоглухонімі, з психічними вадами тощо), у зв'язку з чим потребує постійного стороннього догляду або допомоги, то така дитина відноситься до "дитини з інвалідністю підгрупи А". В усіх інших випадках йдеться про загальну категорію "дитина з інвалідністю".

Опрос