Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных лотереях в Украине" (относительно выдачи лицензий на осуществление хозяйственной деятельности по выпуску и проведению лотерей, увеличения доходов государственного бюджета и пресечения проведения азартных игр)

Заключение к проекту закона Украины от 04.03.2013 № 2379-1
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо видачі ліцензій на провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей, збільшення доходів державного бюджету та упередження проведенню азартних ігор)" (реєстр. N 2379-1 від 01.03.2013 р.), внесений народними депутатами України В. І. Ар'євим та С. А. Терьохіним

У проекті пропонується внести до Закону України "Про державні лотереї в Україні" зміни, які спрямовані на недопущення проведення під виглядом державних лотерей незаконних азартних ігор та відновлення дієвого державного контролю у цій сфері. Для цього, відповідно до Пояснювальної записки до проекту, пропонується, зокрема, передбачити видачу призів виключно у грошовій формі, якщо переможець не забажав іншого; встановити вимоги до електронної лотерейної системи, зокрема до її центрального серверу; уточнити порядок страхування ризиків невиплати призів тощо.

Розглянувши подану законодавчу пропозицію, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо її змісту наступні зауваження та пропозиції.

Насамперед варто звернути увагу на те, що на розгляді Верховної Ради України перебувають декілька законопроектів щодо внесення змін до законів про лотерейну діяльність (N 2299, 2299-1, 2299-2, 2299-д, 2379 тощо), серед них найбільш досконалим, на думку управління, виглядає проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні лотереї в Україні" (щодо посилення державного контролю)" за N 2299-д від 31.05.2013 (висновок управління N 16/3-807/2299-д від 03.06.2013 року), в якому чи найповніше врегулюванні питання лотерейної діяльності з урахуванням значної частини зауважень та пропозицій, висловлених управлінням до попередніх проектів. Виходячи з цього, вважаємо, що окремі положення поданого проекту можуть бути враховані при доопрацюванні (після прийняття в першому читанні) законопроекту N 2299-д. Зокрема, йдеться про положення, якими уточнюються окремі моменти страхування ризиків невиплати призів у зв'язку з неплатоспроможністю оператора державної лотереї.

Опрос