Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 30 Закона Украины "О местном самоуправлении в Украине" относительно учета и технической инвентаризации

Заключение к проекту закона Украины № 2371
Дата рассмотрения: 23.10.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування за дорученням Голови Верховної Ради України В. Рибака на своєму засіданні 23 жовтня 2013 року розглянув проект Закону України про внесення змін до статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо обліку та технічної інвентаризації (реєстр. N 2371 від 22.02.2013), поданий народними депутатами України С. Гордієнком, С. Кілінкаровим, С. Гончаровим, Є. Карташовим, М. Федоруком.

За визначенням суб'єктів права законодавчої ініціативи, метою прийняття законопроекту є покращення правового забезпечення діяльності виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, уточнення їх повноважень у сфері житлово-комунального господарства виходячи з принципу субсидіарності, який полягає у передачі визначених повноважень найближчим до людини ланкам владного механізму. Законопроектом передбачається повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад з обліку відповідно до закону об'єктів нерухомого майна незалежно від форм власності перевести з категорії делегованих до категорії власних (самоврядних), доповнивши їх технічною інвентаризацією, як тісно пов'язаним та невід'ємним від обліку технологічним етапом.

На переконання народних депутатів України, включення повноважень з обліку та технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна до переліку самоврядних надасть можливість територіальним громадам та сформованим ними органам місцевого самоврядування ефективніше реалізовувати свої повноваження щодо самостійного вирішення питань місцевого значення. Зокрема, щодо управління місцевим господарством, планування розвитку територій, сприяння проведенню операцій з нерухомістю, інвестиційній діяльності.

Це також засвідчить прихильність вищих органів державної влади, політичних сил, представлених у парламенті, політиці розвитку і зміцнення системи місцевого самоврядування на основі принципу субсидіарності з передачею визначених повноважень найближчим до людей ланкам владного механізму.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 02.09.2013 р. N 16/3-1118/2371 не лише не підтримує переведення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері обліку нерухомості з категорії делегованих у категорію власних, а взагалі виступає за позбавлення місцевого самоврядування будь-яких повноважень у даній сфері. Також висловлюється думка, що прийняття законопроекту призведе до необхідності створення ще однієї системи обліку нерухомого майна додатково до державної і це матиме певні негативні суспільні наслідки.

Науково-експертне управління пропонує за результатами розгляду у першому читанні законопроект повернути на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи.

Опрос