Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам декларирования имеющихся в наличии объемов сахара и ответственности за административные правонарушения в этой сфере

Заключение к проекту закона Украины от 18.06.2013 № 2318а
Дата рассмотрения: 24.03.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з питань декларування наявних обсягів цукру та відповідальності за адміністративні правопорушення у цій сфері" (реєстр. N 2318а від 18.06.2013 р.), внесений народним депутатом України В. М. Жеребнюком

У проекті пропонується виключити із Закону України "Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру" норму щодо декларування наявності цукру суб'єктами господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю цукру. Крім цього, у змінах до цього закону та Кодексу України про адміністративні правопорушення (у подальшому - КУпАП) пропонується відповідальність суб'єктів господарювання за неподання (несвоєчасне) подання таких декларацій та зазначення у них недостовірної інформації у вигляді штрафу замінити на адміністративну відповідальність суб'єктів господарювання згідно з КУпАП.

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступне.

1. Проект вимагає техніко-юридичного доопрацювання. Зокрема, у частині 3 розділу I проекту пропонується "у тексті Закону слова "суб'єкт підприємницької діяльності" у всіх відмінках і формах замінити словами "суб'єкт господарювання" у відповідному відмінку та числі". Проте, оскільки зазначені зміни вносяться до Закону України "Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру" вони мають формулюватися не як окрема частина проекту, а як пункт 6 частини 1 розділу I проекту.

2. Управління не підтримує заміну відповідальності суб'єктів господарювання за неподання або несвоєчасне подання декларацій та зазначення у них недостовірної інформації у вигляді штрафу на адміністративну відповідальність згідно з КУпАП. Насамперед слід звернути на неправомірність застосування у цьому Кодексі вжитого у проекті терміну "суб'єкти господарювання" (нова стаття 16417 КУпАП), якими згідно з статтею 53 Господарського кодексу України є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці. Проте згідно з КУпАП суб'єктами адміністративної відповідальності є фізичні особи (в тому числі посадові особи юридичних осіб та фізичні особи - підприємці), а не юридичні особи. Таким чином, прийняття проекту у запропонованому вигляді призведе до скасування відповідальності суб'єктів - господарювання юридичних осіб за неподання (несвоєчасне) подання декларацій про наявний обсяг цукру, що перебуває у їх власності, та зазначення у цих деклараціях неповних та недостовірних даних. Виходячи з цього, більш ефективним засобом підвищення відповідальності за таке правопорушення, на думку управління, є чітке визначення порядку накладення штрафу за його вчинення безпосередньо у Законі України "Про державне регулювання виробництва та реалізації цукру", а не перенесення норм про зазначену відповідальність до КУпАП.

Опрос