Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О высшем образовании" (относительно адаптации системы высшего образования к европейским требованиям)

Заключение к проекту закона Украины от 12.07.2013 № 2297а-1
Дата рассмотрения: 20.09.2013 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти на своєму засіданні 6 листопада 2013 року (протокол N 18) розглянув проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" (щодо адаптації системи вищої освіти до європейських вимог) (реєстр. N 2297а-1 від 12.07.2013 р.), внесений народним депутатом України Л. Гриневич.

Законопроектом пропонується внести низку змін і доповнень до Закону України "Про вищу освіту" з метою забезпечення дієвого правового регулювання відносин у сфері вищої освіти, створення умов для інтеграції вищої освіти України в європейський освітній простір. Зокрема, у проекті передбачається запровадження освітніх рівнів вищої освіти (початковий, перший, другий, третій), освітньо-кваліфікаційних ступенів (молодший спеціаліст, бакалавр, магістр), освітньо-наукового ступеню доктора філософії; створення незалежної агенції зовнішнього забезпечення якості освіти; законодавче закріплення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчальних досягнень абітурієнтів як форми вступних випробувань; визначення порядку надання вищим навчальним закладам статусу дослідницьких; забезпечення академічної мобільності студентів, докторантів і науково-педагогічних працівників; організація електронного навчання; розширення автономних прав вищих навчальних закладів, удосконалення процедури обрання, затвердження та звільнення з посади керівника вищого навчального закладу; розширення прав органів студентського самоврядування, а також майнових прав вищих навчальних закладів тощо.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 05.11.2013 року N 16/3-1533/2297а-1 вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно направити на доопрацювання.

Опрос