Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О реабилитации жертв политических репрессий на Украине" относительно статуса лиц, пострадавших от политических репрессий в детстве

Заключение к проекту закона Украины от 05.06.2013 № 2238а
Дата рассмотрения: 04.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 4 червня 2014 р. розглянув проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" щодо статусу осіб, які потерпіли від політичних репресій у дитинстві", реєстр. N 2238а від 07.05.2014 р., внесений народними депутатами України Вознюком Ю. В. та Шевченком А. В.

Як зазначено у пояснювальній записці, проект Закону розроблений з метою визначення правового статусу та гарантій соціального захисту осіб, які у дитинстві потерпіли від політичних репресій, і на сьогодні згідно з чинним законодавством не мають ніяких пільг.

В ході обговорення народні депутати України зазначили, що прийняття цього законопроекту дозволить відновити справедливість по відношенню до осіб, які у дитинстві потерпіли від політичних репресій, та певною мірою компенсує моральні і фізичні страждання, які довелося їм пережити, позбавлення прав особистого чи майнового характеру.

Також члени Комітету звернули увагу, що реалізація проекту потребуватиме значних бюджетних видатків. За інформацією Міністерства фінансів України, вони можуть становити близько 112 млн. грн. на рік. У той же час законопроект не містить фінансово-економічного обґрунтування та пропозицій змін до законодавчих актів України щодо скорочення витрат бюджету та/або джерел додаткових надходжень бюджету для досягнення збалансованості бюджету, що передбачено вимогами статті 27 Бюджетного кодексу України.

Опрос