Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 10 Закона Украины "О государственных наградах Украины" (относительно введения почетного звания "Заслуженный работник местного самоуправления в Украине")

Заключение к проекту закона Украины от 05.06.2013 № 2234а
Дата рассмотрения: 16.04.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

За дорученням Голови Верховної Ради України О. Турчинова Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні 16 квітня 2014 року проект Закону України "Про внесення змін до статті 10 Закону України "Про державні нагороди України" (щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування в Україні")" (реєстр. N 2234а, доопрацьований від 17.12.2013 р.), поданий народними депутатами України О. Парасків та С. Брайком.

Законопроектом пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" встановити почесне звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування в Україні", яке може присвоюватися особам, які не менше десяти років виконуватимуть "повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій".

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у висновку від 17 лютого 2014 року N 16/3-130/2234а висловлює сумніви щодо доцільності запровадження почесного звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування в Україні", оскільки місцеве самоврядування є не окремою сферою чи галуззю, а специфічним рівнем організації влади на місцях, в процесі реалізації якої здійснюється управління в усіх сферах суспільного життя. У зв'язку з цим, Головне управління вважає, що посадовим особам місцевого самоврядування можуть бути присвоєні відповідні почесні звання у будь-яких сферах чи галузях (освіти, культури, охороні здоров'я тощо). Необхідні правові передумови для нагородження осіб, зокрема й тих, що працюють в органах місцевого самоврядування, відповідними почесними званнями, містить частина перша статті 10 Закону України "Про державні нагороди України". Як аргумент, Головне управління вказує на відповідні укази Президента України про нагородження громадян України до Дня місцевого самоврядування.

Головне управління висловлює зауваження також щодо редакції запропонованого доповнення до частини другої статті 10 Закону України "Про державні нагороди України", згідно з якою почесні звання присвоюються також особам, які "виконують повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій". Так, чинна редакція частини другої статті 10 зазначеного Закону, відповідно до якої "почесні звання присвоюються особам, які працюють у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери, як правило не менше десяти років, мають високі трудові досягнення", вже включає в себе посадових осіб місцевого самоврядування, які виконують посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

Опрос