Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных наградах Украины" (относительно введения почетного звания "Заслуженный работник местного самоуправления Украины")

Заключение к проекту закона Украины от 05.06.2013 № 2234а
Дата рассмотрения: 15.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державні нагороди України" (щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування України" (реєстрац. N 2234а від 05.06.2013 р.)

У законопроекті пропонується встановити почесне звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування України" та розширити перелік сфер, працівникам яких можуть присвоюватися почесні звання України за рахунок осіб, які мають посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

Головне науково-експертне управління, розглянувши законопроект, не може його підтримати з таких причин.

1. Пропозиція щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник місцевого самоврядування України" вбачається сумнівною, оскільки місцеве самоврядування є не окремою сферою чи галуззю, а специфічним рівнем організації влади на місцях, в процесі реалізації якої здійснюється управління в усіх сферах суспільного життя. У зв'язку з цим є підстави вважати, що посадовим особам місцевого самоврядування можуть бути присвоєні відповідні почесні звання у будь-яких сферах чи галузях (освіті, культурі, охороні здоров'я тощо). Необхідні правові передумови для нагородження осіб, зокрема й тих, що працюють в органах місцевого самоврядування, відповідними почесними званнями, містить частина перша статті 10 Закону України "Про державні нагороди України". Виявом такого підходу є відповідні укази Президента України про нагородження громадян України до Дня місцевого самоврядування.

2. Не можна вважати вдалою нову редакцію запропонованого доповнення до частини другої статті 10, згідно з якою почесні звання присвоюються також особам, "які мають посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій". Адже чинна редакція частини другої статті 10 Закону України "Про державні нагороди України", за змістом якої "почесні звання присвоюються особам, які працюють у відповідній галузі економічної та соціально-культурної сфери, як правило, не менше десяти років, мають високі трудові досягнення", вже включає в себе посадових осіб місцевого самоврядування, які виконують посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій, у зв'язку з чим виникає сумнів у доцільності прийняття запропонованого доповнення.

Опрос