Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об охране прав на знаки для товаров и услуг" (относительно внедрения механизма разового денежного взыскания для эффективной защиты права владельцев товарных знаков)

Заключение к проекту закона Украины от 27.05.2013 № 2148а
Дата рассмотрения: 11.04.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг" (реєстр. N 2148а від 27.05.2013 року), внесений народним депутатом України О. Б. Фельдманом

У проекті пропонується внести зміни до статей 20 та 21 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", якими поряд з відшкодуванням збитків як новий засіб захисту прав на знак для товарів і послуг запроваджується виплата разового грошового стягнення, що визначається судом, у розмірі від 10 до 50000 мінімальних заробітних плат, замість відшкодування збитків. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, застосування такого грошового стягнення має спростити захист порушених прав власників свідоцтв на знак для товарів і послуг на відміну від відшкодування збитків.

Розглянувши проект, вважаємо за доцільне висловити щодо нього наступні міркування.

Насамперед варто звернути увагу на необхідність приведення чинної редакції статті 21 "Способи захисту прав" Закону України "Про охорону прав на знаки та послуги" у відповідність з змістом частини 2 статті 432 ЦК України, в якій визначені способи захисту прав інтелектуальної власності. Це пояснюється тим, що чинна редакція статті 21 Закону України "Про охорону прав на знаки та товари", всупереч її назві, взагалі не визначає способи захисту прав (у частині 1 йдеться про порядок захисту, а у частині 2 - про юрисдикцію судів). У проекті до чинної редакції цієї статті додається лише один спосіб такого захисту з числа визначених у статті 432 ЦК України. До того ж, на думку управління, аналогічні за змістом зміни бажано внести до законів про охорону інших об'єктів права інтелектуальної власності, що дозволить запровадити зазначений спосіб захисту щодо всіх таких об'єктів, як це випливає з змісту частини 2 статті 432 ЦК України.

Крім цього, зміст частини 3, якою доповнюється стаття 21 Закону України "Про охорону прав на знаки та товари", має бути приведений у відповідність з пунктом 5 частини 2 статті 432 ЦК України, оскільки у частині 3 статті 21 Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів та послуг" йдеться про необхідність врахування при визначенні розміру грошового утримання намірів відповідача, у пункті 5 частини 2 статті 432 ЦК України - вини особи.

Опрос