Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в некоторые законодательные акты относительно запрещения проявлений сексизма в рекламе

Заключение к проекту закона Украины от 16.05.2013 № 2028а
Дата рассмотрения: 27.01.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення доповнень до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму у рекламі" (реєстраційний N 2028а від 16.05.2013 р.)

У законопроекті шляхом змін до законів України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків" та "Про рекламу", пропонується заборонити вміщувати у рекламі твердження, що містять прояви сексизму, який визначається як "один із видів дискримінації за ознакою статі, виражений у поширенні ідей, що ґрунтуються на твердженні про неповноцінність, перевагу однієї статі над іншою, недооцінці або упередженні щодо представників тієї чи іншої статі в цілому або стереотипізації суджень стосовно представників тієї чи іншої статі" (підп. 1 п. 1 проекту).

Як зазначається у Пояснювальній записці, "метою прийняття законопроекту є законодавче врегулювання заборони реклами, яка вміщує твердження неповноцінності, перевагу однієї статі над іншою, підбурює до гендерної ненависті або насильства і обмови особи або групи осіб за ознакою статі".

За результатами розгляду законопроекту Головне науково-експертне управління вважає за доцільне висловити щодо нього такі зауваження.

Опрос