Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно налогообложения легковых автомобилей, приобретенных многодетными семьями

Заключение к проекту закона Украины от 16.05.2013 № 2025а
Дата рассмотрения: 27.11.2013 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування легкових автомобілів, придбаних багатодітними сім'ями" (N 2025а від 16.05.2013 р.)

У законопроекті пропонується звільнити від: оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України чи реалізації легкових автомобілів для багатодітних сімей місткістю від шести до п'ятнадцяти пасажирських місць (об'ємом двигуна до 3,5 тисяч кубічних сантиметрів, строк використання яких не перевищує шести років), призначених для особистого користування членами багатодітних сімей, один раз на п'ять років (при цьому передбачається, що у разі реалізації на митній території України легкових автомобілів, що були ввезені із звільненням від оподаткування відповідно до норм цього підпункту та використовувалися багатодітною сім'єю менше п'яти років, особами, що реалізують такий легковий автомобіль, сплачується податок у розмірі наданої пільги); сплати збору за першу реєстрацію відповідного транспортного засобу

Відповідні зміни пропонується внести до Податкового кодексу України та Закону України "Про охорону дитинства".

Метою законопроекту, як зазначається у Пояснювальній записці до нього, є створення сприятливих (пільгових) умов для придбання багатодітною сім'єю багатомісного автомобіля для власного користування.

Головне управління, підтримуючи в цілому ідею суб'єктів права законодавчої ініціативи щодо необхідності створення сприятливих (пільгових) умов для придбання багатодітною сім'єю багатомісного автомобіля для власного користування, з приводу внесеного законопроекту вважає за доцільне зазначити наступне.

1. Зміст законопроекту не відповідає його назві, оскільки в ньому передбачається внесення змін не тільки до Податкового кодексу України, а й до Закону України "Про охорону дитинства", що не узгоджується з вимогами п. 7.3 ст. 7 Податкового кодексу України, згідно з яким будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.

При цьому запропонований спосіб внесення змін до Закону України "Про охорону дитинства" не узгоджується з вимогами законодавчої техніки, згідно з якими вони мають бути викладені не в Прикінцевих положеннях законопроекту, а в його основній частині.

Слід також зазначити, що змінами до Податкового кодексу України та Закону України "Про охорону дитинства" передбачається різний предмет регулювання та об'єкт пільгового оподаткування - у першому випадку таким є "легкові автомобілі від 6 до 15 пасажирських місць", у другому ж - "легкові автомобілі".

Опрос