Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств"

Заключение к проекту закона Украины от 15.05.2013 № 2007а
Дата рассмотрения: 27.02.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (реєстр. N 2007а від 15.05.2013 р.)

У проекті пропонується внести зміни до статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів", згідно з якими строк для виплати страхового відшкодування застрахованій особі скорочується з 90 до 30 днів з дня отримання страховиком (МТСБУ) заяви про страхове відшкодування.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, в цілому підтримує пропозицію про скорочення названого строку. Разом з тим, на думку управління, було б доцільним скоротити і визначений у цій частині 15-дневний строк, протягом якого страховик приймає відповідне рішення після узгодження суми відшкодування між ним та особою, яка має право на відшкодування, наприклад, до 10 днів.

Варто також звернути увагу на необхідність уточнення назви проекту (оскільки в ньому йдеться про внесення змін лише до однієї статті названого Закону) на "Про внесення змін до статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". Зазначимо також, що текст проекту має бути викладений юридично більш коректно, зокрема, слід врахувати те, що розділи нумеруються римськими цифрами. Крім цього, у розділі I проекту відсутня необхідність виділяти окремі пункти, а сам текст краще викласти у такій спосіб:

"I. У абзаці першому пункті 36.2 статті 36 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" слова, (далі - за текстом)".

Опрос