Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ломбардах и ломбардной деятельности

Заключение к проекту закона Украины от 12.12.2012 № 960
Дата рассмотрения: 03.06.2014 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет на своєму засіданні 3 червня 2014 року (протокол засідання N 26) розглянув проект Закону України про ломбарди і ломбардну діяльність (реєстр. N 0960), поданий Кабінетом Міністрів України 3 грудня 2008 року та прийнятий за основу 19 травня 2009 року.

Основною метою законопроекту є законодавче врегулювання спеціальним Законом України економічних, правових та організаційних засад створення і діяльності ломбардів та здійснення відповідних регулятивних і наглядових функцій, пов'язаних із ломбардною діяльністю.

Разом із тим, переважна кількість положень редакції законопроекту, прийнятого за основу, з часу його розробки ще у 2008 році вже не відповідає сучасній економічній ситуації та правовим відносинам. Редакція проекту, прийнята у першому читанні, на теперішній час або втратила актуальність, або потребує докорінного перегляду як структурного, так і концептуального. Так, наприклад, вимагають змін положення щодо мінімального розміру статутного капіталу та інших фінансових показників ломбардів, щодо унеможливлення створення ломбардів комунальної або державної форм власності, а також щодо засад державного регулювання ломбардної діяльності, у тому числі, виходячи з нових повноважень регулятора - Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, які були запроваджені протягом шести останніх років

Таким чином, існує необхідність викладення прийнятого у першому читанні законопроекту фактично у новій редакції, у зв'язку із чим не буде дотримано норми пункту 1 частини другої статті 102 Регламенту Верховної Ради, яким встановлено, що процедура першого читання передбачає прийняття за основу основних принципів, положень, критеріїв, структури законопроекту, а також не будуть виконані вимоги статті 116 Регламенту Верховної Ради України щодо необхідності внесення змін до того тексту законопроекту, який був предметом розгляду у першому читанні.

Опрос