Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Дополнительного протокола к Европейской хартии местного самоуправления о праве участия в делах органа местного самоуправления

Заключение к проекту закона Украины от 18.08.2014 № 93
Дата рассмотрения: 01.09.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування" (реєстр. N 0093 від 18.08.2014 р.)

У проекті пропонується ратифікувати Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування (далі - Протокол), підписаний у м. Утрехт 16 листопада 2009 року.

У зазначеному Додатковому протоколі визначається право участі у справах органу місцевого самоврядування, а також заходи зі здійснення такого права. Відповідно до вимог п. 32 ч. 1 ст. 85 Конституції України, статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" поданий на розгляд Протокол підлягає ратифікації Верховною Радою України.

Головне науково-експертне управління у цілому підтримує прийняття даного законопроекту та не має заперечень щодо ратифікації зазначеного Додаткового протоколу Верховною Радою України. Разом з тим вважаємо за необхідне звернути увагу на наступне:

1. У пояснювальній записці до проекту (п. 3) зазначається, що "прийняття Закону України не потребуватиме внесення змін до чинних нормативно-правових актів та прийняття нових", з чим навряд чи можна погодитись.

Річ у тому, що Додатковий протокол до Європейської хартії місцевого самоврядування прийнятий з метою подальшого розвитку демократичних принципів та гарантування права участі громадян у справах місцевого самоврядування. Стаття 2 Протоколу передбачає низку заходів, необхідних для здійснення права участі у справах органу місцевого самоврядування, які є необхідними і повинні вживатися державами-учасницями. Відповідно до підпункту a) пункту ii) параграфу 2 статті 2 Протоколу до таких заходів входить забезпечення створення (в першу чергу на законодавчому рівні) "процедур залучення людей, які можуть включати консультаційні процеси, місцеві референдуми й звернення,".

Опрос