Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О ратификации Меморандума о взаимопонимании между Украиной как Заемщиком и Европейским Союзом как Кредитором и Кредитного соглашения между Украиной как Заемщиком, Национальным банком Украины как Агентом Заемщика и Европейским Союзом как Кредитором относительно получения Украиной макрофинансовой помощи Европейского Союза в сумме до 1 миллиарда евро

Заключение к проекту закона Украины от 19.05.2014 № 85
Дата рассмотрения: 20.05.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро"

У законопроекті пропонується ратифікувати Меморандум про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором, підписаний 28 квітня та 13 травня 2014 року в м. Брюсселі і 12 травня 2014 року в м. Києві, та Кредитну угоду між Україною як Позичальником, Національним банком України як Агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором, підписану 24 квітня 2014 року в м. Люксембурзі, 12 травня 2014 року у м. Києві та 13 травня 2014 року у м. Брюсселі, щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда євро.

Згідно із зазначеними документами, як зазначається у фінансово-економічному обґрунтуванні до проекту, "макрофінансова допомога може бути надана Україні двома траншами по 500 млн. євро кожний. Період між наданням траншів становить не менше 3 місяців. Строк погашення кредиту - не більше 15 років. Відсоткова ставка запозичення буде відома тільки в час виходу Європейської Комісії, що має найвищий кредитний рейтинг (ААА), на зовнішній ринок запозичень для отримання коштів, що перераховуватимуться Україні за тією ж кредитною ставкою. За очікуванням Міністерства фінансів ставка запозичення не перевищуватиме 3 % річних. При цьому Україною має бути профінансовано операційні витрати на надання кредитних ресурсів Європейською Комісією".

Головне управління підтримує ратифікацію Меморандуму та Кредитної угоди, яка створить належні договірно-правові умови для отримання Україною додаткових кредитних ресурсів для підтримання стабільності її фінансово-економічної системи.

Опрос