Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О денонсации Соглашения о создании Содружества Независимых Государств

Заключение к проекту закона Украины от 14.03.2014 № 74
Дата рассмотрения: 02.07.2014 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про денонсацію Угоди про створення Співдружності Незалежних Держав" (реєстр. N 74 від 14.03.2014 р.)

У проекті Закону пропонується денонсувати Угоду про створення Співдружності Незалежних Держав, підписану 8 грудня 1991 р. в м. Мінськ та ратифіковану Україною 10 грудня 1991 року. Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, денонсація Угоди "створить додаткові правові та політичні підстави для захисту національних інтересів України в умовах збройної інтервенції Російської Федерації та підвищення авторитету України як самодостатньої держави, що приймає участь лише в ефективному для неї та такому, що відповідає її національним інтересам, міжнародному співробітництві".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий проект Закону, висловлює щодо нього такі зауваження і пропозиції.

1. Зауваження викликає положення проекту, яке містить відповідне доручення Міністерству закордонних справ України здійснити відповідні процедури. Згідно статті 85 Конституції України, Верховна Рада України не наділена повноваженнями надавати доручення міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади. Натомість, пунктом 13 статті 85 до повноважень Верховної Ради України віднесено здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України.

Опрос