Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 5 Закона Украины "О милиции" (относительно организации питания личного состава)

Заключение к проекту закона Украины от 03.02.2012 № 9786
Дата рассмотрения: 17.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про міліцію" (реєстр. N 9786 від 03.02.2012 р.)

Проектом пропонується доповнити частину 14 статті 5 Закону України "Про міліцію", якою у приміщеннях та на виділених територіях, де знаходяться органи і підрозділи міліції, забороняється організація діяльності суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та виду господарської діяльності, словами "за виключенням діяльності з надання послуг харчування працівників органів та підрозділів внутрішніх справ". Прийняття цього доповнення означатиме фактичне надання дозволу на ведення відповідної діяльність у приміщеннях та на територіях, де знаходяться органи і підрозділи міліції.

Розглянувши законопроект, Головне науково-експертне управління не вважає за можливе підтримати його прийняття з огляду на наступні міркування:

1. Ініціатор проекту пояснює необхідність його прийняття тим, що постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. N 1098 "Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби платних послуг" "затверджено новий перелік, яким з 1 січня 2012 року не передбачається надання Міністерством внутрішніх справ побутових послуг та послуг з організації харчування працівників органів та підрозділів внутрішніх справ", внаслідок чого припинили роботу заклади харчування, які знаходились у приміщеннях органів та підрозділів Міністерства внутрішніх справ України (далі - МВС) і діяльність яких, очевидно, забезпечувалась відповідними службами цього міністерства (див. пояснювальну записку до законопроекту).

Однак законопроект не передбачає поновлення того становища, яке існувало до прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. N 1098. Формулювання, запропоноване у проекті, не надає МВС права самостійно організовувати харчування своїх працівників, і у той же час допускає здійснення відповідної господарської діяльності у приміщеннях та на територіях, де знаходяться органи і підрозділи міліції. Фактично це означає надання дозволу на діяльність з організації харчування у відповідних приміщеннях та на територіях стороннім суб'єктам господарювання, які будуть здійснювати цю діяльність на суто комерційній основі.

2. Передбачене проектом надання стороннім суб'єктам господарювання права організовувати харчування і, отже, відкривати заклади харчування у приміщеннях та на територіях, де знаходяться органи і підрозділи міліції, означатиме необхідність надати значній кількості сторонніх осіб право постійно знаходитись і вільно пересуватись у цих приміщеннях та на відповідних територіях чи принаймні на певній їх частині, хоча у даний час у відповідних приміщеннях (на територіях) діє режим обмеженого доступу і звичайні громадяни не мають права вільного входу до них.

3. Використання послуг сторонніх організацій при організації харчування співробітників органів внутрішніх справ призводить до необхідності відбору претендентів на виконання цієї функції та укладення з ними відповідних договорів. Внаслідок цього з'являються корупційні ризики, які були відсутні у той час, коли відповідна діяльність провадилась службами МВС.

Опрос