Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прожиточном минимуме" относительно усовершенствования процедуры формирования потребительской корзины и определения прожиточного минимума

Заключение к проекту закона Украины от 01.02.2012 № 9769
Дата рассмотрения: 15.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум" щодо удосконалення процедури формування споживчого кошика визначення прожиткового мінімуму" (N 9769 від 01.02.2012 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Закону України "Про прожитковий мінімум", прийняття яких, як зазначено суб'єктом законодавчої ініціативи у пояснювальній записці до законопроекту, дозволить підвищити соціальні стандарти для населення, особливо для осіб, що знаходяться за межею бідності. Зокрема, пропонується затверджувати набір продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг за поданням Кабінету Міністрів України щороку Верховною Радою України окремим законом до початку розгляду проекту закону про Державний бюджет України. Крім того, пропонується здійснювати розрахунок прожиткового мінімуму з урахуванням індексу споживчих цін, визначеного в основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України.

Кабінету Міністрів України доручається внести на розгляд Верховної Ради України переглянутий набір продуктів харчування, набір непродовольчих товарів та набір послуг, сформований з урахуванням потреб пенсіонерів, непрацездатних осіб, осіб з обмеженою працездатністю у лікарських препаратах, спеціальному медичному обладнанні та необхідних медичних послуг, а також з урахуванням потреб осіб у віці від 6 до 18 років у доступі до послуг освіти, зокрема, доступі до мережі Інтернет, придбанні навчальної літератури.

Даний варіант проекту закону відтворює зміст проектів N 7297 від 26.10.2010 р., N 7536 від 05.01.2011 р. та N 9016 від 18.07.2011 р. - останній проект не було прийнято Верховною Радою України на засіданні 02.11.2011 р.

Підтримуючи, як і у попередніх висновках, законодавчу ініціативу щодо забезпечення своєчасного визначення адекватного потребам населення набору продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, Головне управління вважає за необхідне знову звернути увагу на наступне.

Згідно з чинною нормою статті 4 Закону "Про прожитковий мінімум" до затвердження Верховною Радою України Кабінет Міністрів України встановлює (рівноцінне "визначає") прожитковий мінімум після проведення науково-громадської експертизи сформованих наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і набору послуг. Тому при запровадженні окремої норми про затвердження вказаного набору Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України (у статті 3 Закону) така експертиза має передувати поданню Кабінетом Міністрів України набору продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг, а не безпосередньо встановленню (визначенню) прожиткового мінімуму, як визначається частиною першою статті 4 Закону.

Опрос