Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственной пошлине

Заключение к проекту закона Украины от 19.01.2012 № 9737
Дата рассмотрения: 22.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики на своєму засіданні 22 лютого 2012 року (Протокол N 23) розглянув проект Закону України "Про державне мито", поданий народними депутатами України Хомутинніком В. Ю., Ващук К. Т., Царьковим Є. І., Васильєвим О. А., Каракаєм Ю. В., Васадзе Т. Ш., Гєллєром Є. Б., Пінчуком А. П., Святашем Д. В., Царьовим О. А. 19.01.2012 року (реєстр. N 9737), і вирішив рекомендувати Верховній Раді України прийняти його за основу.

Законопроект розроблено з метою законодавчого удосконалення врегулювання питання визначення платників державного мита, об'єктів та розмірів ставок державного мита, порядку його сплати і звільнення від сплати та забезпечення покриття витрат державного або іншого уповноваженого законом на те органу, у зв'язку з його діяльністю по наданню послуг, визначених цим законопроектом.

Проектом Закону України "Про державне мито" визначено термін та зміст державного мита. Законопроектом також визначаються платники державного мита, об'єкти його справляння, розміри ставок державного мита, порядок його сплати та випадки повернення платникам сплачених сум, преференції по сплаті державного мита, а також зарахування сплачених сум державного мита до відповідних бюджетів.

Слід зазначити, що проектом Закону України "Про державне мито" ставки державного мита збережені в розмірах, встановлених чинним на сьогодні Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито". Крім того, повністю збережено перелік пільг щодо сплати державного мита.

З метою забезпечення реалізації частини першої статті 29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", проектом запропоновано запровадження справляння державного мита за проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, державної реєстрації речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно та встановлення ставок державного мита за такі дії. Зазначені новації пропонується запровадити з 1 січня 2013 року.

Опрос