Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Государственном бюджете Украины на 2012 год" (относительно упорядочения распределения расходов на осуществление правосудия)

Заключение к проекту закона Украины от 18.01.2012 № 9734
Дата рассмотрения: 14.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" (щодо упорядкування розподілу видатків на здійснення правосуддя)"

У проекті пропонується перерозподілити видатки Державного бюджету України на 2012 рік. Зокрема, зменшити на 50000,0 тис. грн. видатки на фінансування Конституційного Суду України та одночасно збільшити на цю ж суму видатки на здійснення правосуддя судами загальної юрисдикції місцевого та апеляційного рівня.

У пояснювальній записці до законопроекту необхідність його прийняття обумовлена тим, що при розподілі видатків на здійснення правосуддя в Законі України "Про Державний бюджет на 2012 рік" "не було дотримано принципів обгрунтованості, ефективності та результативності, справедливості та неупередженості, які встановлюються ст. 7 Бюджетного кодексу України. Зокрема, при розподілі цих видатків було необгрунтовано виділено суму коштів Конституційному Суду України у розмірі, який перевищує необхідність фінансування цього органу. Разом з тим на здійснення правосуддя судами загальної юрисдикції місцевого та апеляційного рівнів (а саме, на видатки споживання, які виділені на потреби, не пов'язані з оплатою праці та комунальних послуг, енергоносіїв) було виділено недостатню суму коштів".

Головне управління, погоджуючись з оцінками суб'єкта права законодавчої ініціативи щодо недостатнього бюджетного фінансування судів загальної юрисдикції місцевого та апеляційного рівнів, у той же час вважає, що законопроект потребує відповідного висновку Кабінету Міністрів України, який за змістом відповідних положень п. 6 статті 116 Конституції України та статті 42 Бюджетного кодексу України забезпечує виконання затвердженого Верховною Радою України Державного бюджету України.

Опрос