Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно принципов формирования и порядка установления набора продовольственных, непродовольственных товаров и услуг, расчета и утверждения прожиточного минимума)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2012 № 9717
Дата рассмотрения: 15.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо принципів формування та порядку встановлення набору продовольчих, непродовольчих товарів та послуг, розрахунку та затвердження прожиткового мінімуму)" (N 9717 від 16.01.2012 р.)

У проекті пропонується внести зміни до Законів України "Про прожитковий мінімум" та "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії", прийняття яких, як зазначено суб'єктом законодавчої ініціативи у Пояснювальній записці до законопроекту, дозволить підвищити соціальні стандарти для населення, що відповідатиме реальним потребам людей в сучасних соціально-економічних умовах. Зокрема, пропонується внести зміни до частини першої статті 3 та частини третьої статті 4 Закону України "Про прожитковий мінімум", якими передбачено здійснювати розрахунок прожиткового мінімуму з урахуванням індексу споживчих цін, визначеного в основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України, та визначати набір продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг не рідше одного разу на рік. Крім цього, запропоновано внести аналогічні зміни до статті 6 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії".

Даний варіант проекту закону за змістом аналогічний проекту N 9016-1 від 21.07.2011 р. в частині внесення змін до Закону України "Про прожитковий мінімум". Верховною Радою України 02.11.2011 року законопроект був відхилений та знятий з розгляду.

Головне управління вважає за доцільне повторно зауважити, що пропозиція щодо розрахунку прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, з урахуванням індексу споживчих цін, визначеного в основних прогнозних макропоказниках економічного і соціального розвитку України, не повною мірою враховує структурно-цінову динаміку конкретних товарів та послуг, що входять до складу прожиткового мінімуму. У зв'язку з цим вбачається доцільним надання відповідного юридичного значення такому показнику, як фактичний розмір прожиткового мінімуму, який на цей час формально застосовується лише для моніторингу рівня життя в Україні відповідно до статті 5 "Моніторинг прожиткового мінімуму" Закону України "Про прожитковий мінімум". Однак, враховуючи передбачену у цій статті для його розрахунків грунтовність підходів (на основі щомісячного їх здійснення спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері соціальної політики на основі статистичних даних про рівень споживчих цін), застосування цієї величини для законодавчого визначення прожиткового мінімуму могло б бути значною мірою виправданим.

Опрос