Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 34 Закона Украины "О дорожном движении" (относительно регистрации транспортных средств субъектами, осуществляющими торговлю транспортными средствами и их составляющими)

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2012 № 9716
Дата рассмотрения: 20.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 34 Закону України "Про дорожній рух" (реєстр. N 9716 від 16.01.2012)

У законопроекті шляхом внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" пропонується визначити, що вимоги цього Закону, згідно з якими власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів, не поширюються на суб'єктів господарювання, установи, організації незалежно від форм власності, які зареєстровані Державтоінспекцією Міністерства внутрішніх справ України та мають право здійснювати оптову та/або роздрібну торгівлю та оформлення відповідних документів на реалізацію транспортних засобів та їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери, при придбанні, митному оформленні, одержанні транспортних засобів для їх подальшої реалізації.

Законодавча пропозиція спрямована на врегулювання на законодавчому рівні відносин у сфері торгівлі вживаними транспортними засобами (за так званою схемою trade in) на внутрішньому ринку України.

Головне управління ідею авторів законопроекту вважає слушною. Водночас, при роботі над цим законопроектом слід, на нашу думку, врахувати той факт, що на розгляді у Верховній Раді України в цей час знаходяться законопроекти N 9209 від 19 січня 2012 р., N 9523 від 01 грудня 2011 р., N 10021 від 09 лютого 2012 р., в яких пропонується внесення суттєвих змін до тієї же самої статті 34 Закону України "Про дорожній рух", яку пропонується змінити законопроектом, що розглядається. В порівнянні з деякими цими законопроектами законопроект, що розглядається, є фрагментарним, містить дрібні зміни і прийняття окремого закону заради їх внесення виглядає нераціональним. Слушні положення цього законопроекту вбачається доцільним врахувати під час розгляду вищевказаних законопроектів. В протилежному випадку Верховна Рада України буде змушена розглядати десятки фрагментарних законопроектів у той час, коли всі подібні питання можна було б вирішити за один раз.

Законопроект потребує техніко-юридичного удосконалення, оскільки запропоновані зміни вносяться не в абзац дванадцятий статті 34 Закону України "Про дорожній рух", як це зазначено в законопроекті, а в частину сьому вказаної статті.

Опрос