Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О временном запрещении начисления и взыскания с граждан Украины пени в случае несвоевременного осуществления платежей за жилищно-коммунальные услуги

Заключение к проекту закона Украины от 16.01.2012 № 9715
Дата рассмотрения: 15.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про тимчасову заборону нарахування та стягнення з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги" (реєстр. N 9715 від 16.01.2012 року, внесений народним депутатом України Яценюком А. П.)

У поданому проекті пропонується встановити тимчасову заборону на нарахування та стягнення з громадян України пені у разі несвоєчасного здійснення ними платежів за отримані житлово-комунальні послуги у зв'язку з невиконанням державою зобов'язань по ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, пенсії, стипендій, інших грошових виплат населенню.

Розглянувши проект, Головне управління в цілому не заперечує проти поновлення дії мораторію на нарахування та стягнення пені з громадян України у разі несвоєчасної оплати ними житлово-комунальних послуг, який був запроваджений Законом України "Про тимчасову заборону стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги" від 13 листопада 1996 року та діяв до 1 січня 2011 року. Тим більш, що проблема ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, інших грошових виплат на сьогодні не втратила своєї актуальності і належним чином не вирішена. Зокрема, станом на 1 січня 2012 року заборгованість з виплати заробітної плати по Україні за даними Державного служби статистики України складає 977,4 млн. гривень.

Водночас вважаємо доцільним встановлення не загальної заборони на стягнення пені, як це пропонується у проекті, а диференціацію її застосування. На нашу думку, заборона нарахування та стягнення пені повинна бути збережена для осіб, щодо яких має місце заборгованість із заробітної плати та інших грошових виплат. У той же час для осіб, яким вказані виплати виплачуються своєчасно, нарахування та стягнення пені за несвоєчасну сплату ними платежів за надані житлово-комунальні послуги не викликає принципових заперечень. У зв'язку з цим пропонуємо передбачити у законопроекті, зокрема, механізм підтвердження невиплати заробітної плати, пенсій та інших грошових виплат населенню як підстави звільнення від сплати пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

Опрос