Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О телекоммуникациях" относительно предотвращения пользования терминалами, законность ввоза которых на территорию Украины не подтверждена

Заключение к проекту закона Украины от 12.01.2012 № 9695
Дата рассмотрения: 14.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про телекомунікації" щодо запобігання користуванню терміналами, законність ввезення яких на територію України не підтверджена" (реєстраційний N 9695)

Поданий законопроект присвячений врегулюванню питань, пов'язаних із обліком ідентифікаторів кінцевого обладнання рухомого зв'язку. Зокрема, в ньому пропонується внести зміни до Закону України "Про телекомунікації" в частині створення відповідної термінологічної бази, закріплення за Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, повноваження встановлювати порядок ведення і доступу до узагальненої бази даних терміналів (їх ідентифікаторів) у телекомунікаційних мережах, визначати спільно з Міністерством внутрішніх справ України порядок подання та внесення ідентифікаторів викрадених або загублених терміналів до бази даних терміналів, не дозволених для обслуговування в телекомунікаційних мережах; покладання на операторів телекомунікацій обов'язку щодо перевірки під час реєстрації терміналу в телекомунікаційній мережі наявності ідентифікатора цього терміналу в вищезгаданих базах й відмовляти або припиняти обслуговування в телекомунікаційній мережі терміналу, ідентифікатор якого знаходиться в базі даних терміналів, не дозволених для обслуговування в телекомунікаційних мережах.

Як зазначається у Пояснювальній записці, прийняття законопроекту дозволить "запобігти незаконному ввозу і розповсюдженню на території України мобільних терміналів" та "частково вирішити проблему незаконного заволодіння мобільними терміналами".

Головне науково-експертне управління, розглянувши поданий законопроект, висловлює щодо нього такі зауваження і пропозиції.

Викликає сумнів доцільність включення до чинної редакції Закону, який розглядається, статті 24-2 "Умови обслуговування терміналу в телекомунікаційній мережі". Річ у тому, що порядок з'єднання та відключення кінцевого обладнання споживачів послуг рухомого (мобільного) зв'язку операторами телекомунікацій, на думку управління, має регулюватись на підзаконному рівні, а саме, у правилах надання та отримання телекомунікаційних послуг, що слугувало б конкретизації механізму реалізації положень, передбачених п. 8 ч. 1 ст. 38 Закону, згідно з якими оператори телекомунікацій мають право припиняти надання телекомунікаційних послуг споживачам, які порушують правила надання і отримання телекомунікаційних послуг, або відключати кінцеве обладнання споживача, якщо воно не має виданого в установленому законодавством порядку документа про підтвердження відповідності вимогам нормативних актів у сфері телекомунікацій, у порядку, визначеному цими правилами.

Викликає сумнів доцільність доповнення Закону статтею 24-1, оскільки Порядок створення і ведення узагальненої бази даних, на думку управління, не є предметом законодавчого регулювання, він має бути визначений на підзаконному рівні.

Звертаємо увагу на те, що запропоновані зміни до статті 39 обтяжуватимуть текст Закону й дублюватимуть вимогу щодо зобов'язання операторів телекомунікацій здійснювати діяльність у сфері телекомунікацій відповідно до законодавства, передбачену у п. 1 ч. 1 ст. 39 Закону.

Узгодження потребує понятійно-категорійний апарат законопроекту.

Так, в одних випадках використовується термін "ідентифікатори", в інших - "ідентифікатори терміналів", "ідентифікатор кінцевого обладнання".

Опрос