Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рыночном надзоре и контроле непищевой продукции" (относительно усиления ответственности за правонарушения)

Заключение к проекту закона Украины от 12.01.2012 № 9691
Дата рассмотрения: 21.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва на засіданні 21 лютого 2012 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" щодо посилення відповідальності за правопорушення, поданий народними депутатами України Кінахом А. К., Круцьом М. Ф. і Чудновим В. М. (реєстр. N 9691 від 12.01.2012 р.).

Головною метою зазначеного законопроекту є вдосконалення законодавства щодо відповідальності за незаконні правопорушення, пов'язані із оборотом товарів, що не відповідають встановленим до їх якості вимогам.

У проекті пропонується внести зміни до статті 44 Закону України "Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", якими значно (у середньому в 3 - 5 разів) підвищуються розміри штрафів за правопорушення у сфері обігу нехарчової продукції.

Під час обговорення зазначеного законопроекту народними депутатами України - членами Комітету було звернуто увагу на відсутність у пояснювальній записці до проекту достатніх обґрунтувань, які б засвідчували про неефективність існуючих розмірів штрафів. Крім того, було відмічено, що Закон України "Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції", до якого вносяться зміни, вступив в дію лише півроку тому, в зв'язку з чим не напрацьовано необхідної практики його застосування.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своєму висновку від 16.02.2012 року N 16/3-141/9691 вважає, що за результатами розгляду в першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції" (щодо посилення відповідальності за правопорушення) може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос