Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О лицензировании определенных видов хозяйственной деятельности"

Заключение к проекту закона Украины от 27.12.2011 № 9654
Дата рассмотрения: 11.01.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва на засіданні 10 січня 2012 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (реєстр. N 9654), поданий Кабінетом Міністрів України.

Метою зазначеного законопроекту є вдосконалення системи ліцензування господарської діяльності для спрощення започаткування та ведення бізнесу шляхом законодавчого закріплення критеріїв введення ліцензування видів господарської діяльності, скорочення строків одержання ліцензій шляхом децентралізації функцій органів ліцензування, спрощення порядку видачі копії ліцензії, уніфікації принципів та процедур одержання ліцензій та їх копій.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України у своєму висновку від 10.01.2012 року до законопроекту визначило, що за результатами розгляду у першому читанні Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (нова редакція) доцільно повернути на доопрацювання з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій (додається).

Розглянувши законопроект, члени Комітету підтримали необхідність вдосконалення законодавчого порядку ліцензування господарської діяльності, але разом з тим зазначили, що у проекті не міститься суттєвих змін у визначенні основних принципів державної політики у сфері ліцензування, повноважень спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування та органу ліцензування, підстав переоформлення ліцензії, відповідальності за порушення норм цього Закону тощо. Потребують суттєвих змін окремі статті Закону, так у статті 7 бажано виділити окрему частину, в якій слід перерахувати види господарської діяльності, особливості ліцензування яких можуть бути визначені у спеціальних законах, а у статті 10 треба виключити вимогу щодо необхідності подання додаткових документів, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України, незрозуміло, яким чином до ліцензійної справи мають потрапляти судові рішення, звернення прокуратури або органів внутрішніх справ стосовно суб'єктів господарювання, що передбачені статтею 19 проекту.

Враховуючи вищезазначене, члени Комітету вирішили проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (реєстр. N 9654), поданий Кабінетом Міністрів України, внести на розгляд Верховної Ради України та пропонувати прийняти його за основу.

Опрос