Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обсуждения ответов на депутатские запросы

Заключение к проекту закона Украины от 27.12.2011 № 9652
Дата рассмотрения: 17.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо обговорення відповідей на депутатські запити" (реєстр. N 9652 від 27.12.2011 р.)

У Головному науково-експертному управлінні розглянутий зазначений законопроект, у якому передбачається внесення змін до статей 25 та 226 Регламенту Верховної Ради України (далі - Регламент) та до статті 15 Закону України "Про статус народного депутата України" (далі - Закон). Зокрема, пропонується збільшити обсяг часу, що виділяється для оголошення, підтримки, направлення та обговорення відповідей на депутатські запити та розширити перелік суб'єктів, уповноважених ініціювати та підтримати пропозицію ініціатора депутатського запиту щодо обговорення відповіді на запит на пленарному засіданні Верховної Ради України.

За результатами розгляду поданого проекту Головне управління вважає за необхідне зазначити наступне:

1. У змінах до частини третьої статті 226 Регламенту та частини дев'ятої статті 15 Закону (пункт 2 розділу I та пункт 1 розділу II проекту) передбачається, що на пленарному засіданні Верховної Ради проводиться обговорення відповіді на депутатський запит на пропозицію ініціатора депутатського запиту, підтриману рішенням Верховної Ради, підписами не менш як сорока п'яти народних депутатів або хоча б однією депутатською фракцією. Проте відповідно до абзацу першого чинної частини четвертої статті 15 Закону (коригування якого у проекті не пропонується) Верховна Рада України приймає рішення про направлення депутатського запиту однією п'ятою від її конституційного складу. Тому у разі прийняття запропонованих змін виникне певний дисбаланс між нормами, що визначають процедуру реалізації права на депутатський запит та розгляду відповіді на нього, оскільки для прийняття рішення про направлення депутатського запиту (частина четверта статті 15 Закону) буде необхідна одна п'ята голосів від конституційного складу Верховної Ради України, а для підтримки пропозиції ініціатора депутатського запиту щодо проведення обговорення відповіді на депутатський запит необхідна буде підтримка значно меншої кількості народних депутатів.

2. Зміни до норм Регламенту та Закону (пункт 2 розділу I та пункт 1 розділу II проекту) потребують редакційного доопрацювання, оскільки із запропонованої редакції складається враження, що обговорення відповіді на депутатський запит на пленарному засіданні може бути проведене лише тоді, коли пропозиція про це буде підтримана рішенням Верховної Ради, у той час як чинна редакція відповідних положень недвозначно передбачає обговорення також і у разі підтримки відповідної пропозиції підписами однієї п'ятої депутатів від конституційного складу Верховної Ради України.

Опрос