Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украины "Об организации и проведении финальной части чемпионата Европы 2012 года по футболу в Украине" (относительно обеспечения здоровья болельщиков и спортсменов и создания благоприятной атмосферы для просмотра матчей Евро-2012)

Заключение к проекту закона Украины от 23.12.2011 № 9642
Дата рассмотрения: 15.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін та доповнень до Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" (щодо забезпечення здоров'я уболівальників та спортсменів і створення сприятливої атмосфери для перегляду матчів Євро-2012) (реєстраційний N 9642)

У законопроекті пропонується шляхом внесення змін до Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" на період проведення зазначеного чемпіонату встановити заборону на вживання, продаж, рекламу тютюнових виробів, рекламу знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, у спортивних спорудах, на території яких проходитимуть відповідні футбольні матчі.

Головне науково-експертне управління щодо поданого законопроекту висловлює такі зауваження.

За змістом пояснювальної записки, необхідність прийняття цього законопроекту обгрунтовується потребою приведення Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" у відповідність до вимог УЄФА щодо заборони вживання, продажу та реклами тютюнових виробів на території об'єктів, де проводитимуться відповідні спортивні змагання. Головне управління, підтримуючи в цілому ідею щодо створення сприятливих умов для спортсменів і уболівальників зазначеного чемпіонату з футболу, вважає за доцільне зазначити, що переважна більшість відносин, які пропонується врегулювати цим законопроектом, з одного боку, не відноситься до предмета правового регулювання зазначеного вище Закону, а з іншого - досить системно регулюється чинним законодавством України.

Зокрема, Головне управління не вбачає потреби у встановленні Законом України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" заборони на рекламу тютюнових виробів, рекламу знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими ці вироби випускаються, оскільки нормами Закону України "Про рекламу" вже визначено, що реклама тютюнових виробів, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби, забороняється засобами внутрішньої реклами, за допомогою заходів рекламного характеру (крім спеціальних виставкових заходів тютюнових виробів) та засобами зовнішньої реклами (ч. 1 ст. 22).

Так само не має потреби у встановленні цим законом, проект якого розглядається, заборони на проведення на території зазначених вище спортивних споруд різних заходів з безплатної роздачі тютюнових виробів, оскільки заборона на безоплатне поширення тютюнових виробів серед населення передбачена Законом України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" (ч. 4 ст. 10), що виключає необхідність дублювання цієї норми у Законі України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні".

Стосовно положень законопроекту, якими пропонується встановити заборону на продаж тютюнових виробів у спортивних спорудах, на території яких відбуватимуться відповідні футбольні матчі, необхідно зазначити, що окреслене питання регулюється Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Тому у разі необхідності відповідні уточнення можуть вноситися до пункту 5 частини першої статті 15-3 цього чинного Закону, згідно з яким забороняється продаж тютюнових виробів у закритих спортивних спорудах.

Слід вказати на недостатню узгодженість положень законопроекту з чинними законами України. Приміром, запропонована у законопроекті норма щодо встановлення повної заборони на куріння у спортивних спорудах, на території яких відбуватимуться заходи з чемпіонату з футболу Євро 2012, не узгоджується з Законом України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення", за змістом якого у закритих приміщеннях спортивних споруд допускається куріння у спеціально відведених для цього місцях (п. 4 ч. 3 ст. 13).

Привертає увагу й те, що передбачені законопроектом заборони щодо вживання тютюнових виробів, їх реклами, реклами знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими ці вироби випускаються, проведення заходів з їх безоплатної роздачі, обмежуються у часі (періодом проведення чемпіонату Євро-2012) та у просторі (територіями відповідних спортивних споруд), що не узгоджується з відповідними положеннями названих вище чинних законів України, якими такі обмеження не встановлюються.

Опрос