Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О системе профессиональных квалификаций

Заключение к проекту закона Украины от 20.12.2011 № 9625
Дата рассмотрения: 08.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Відповідно до статті 16 Закону України "Про комітети Верховної Ради України", пункту 3 статті 93 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" та доручення Голови Верховної Ради України В. Литвина Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці розглянув на своєму засіданні 8 лютого 2012 року внесений народними депутатами України Шевчуком О. Б., Сухим Я. М., Курилом В. С. проект Закону України про систему професійних кваліфікацій (реєстр. N 9625 від 20.12.2011 р.).

Поданим законопроектом пропонується запровадити систему професійних кваліфікацій, орієнтовану на формування єдиної, цілісної, відкритої та гнучкої системи кваліфікацій, що охоплюватиме рівні професійної кваліфікації і види середньої, професійно-технічної, вищої, післядипломної, неформальної та інформальної освіти, навчання впродовж життя особи.

Розроблений законопроект є черговим варіантом попередніх проектів N 7215, N 4843, N 4843 (на заміну) та N 8726 і передбачає формування системи професійних кваліфікацій, проведення оцінки компетентностей осіб та присвоєння (підтвердження) професійних кваліфікацій, створення системи органів у сфері підтвердження кваліфікацій; фінансування системи професійних кваліфікацій.

Комітет звертає увагу на той факт, що запропонований законопроект є найбільш системним, виваженим та коректним варіантом у порівнянні з попередніми. До проекту увійшли підходи, що застосовуються в зарубіжних країнах, а також деякі опрацювання вітчизняних фахівців.

Опрос