Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Заключительные положения Закона Украины "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за нарушение законодательства о защите персональных данных" относительно перенесения срока ввода в действие

Заключение к проекту закона Украины от 20.12.2011 № 9624
Дата рассмотрения: 23.12.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" щодо перенесення терміну введення в дію"

Законопроектом пропонується внести зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних" з метою перенесення дати набрання ним чинності з 1 січня 2012 року на 1 липня 2012 року. Це обумовлено тим, що наразі не затверджено жодного нормативно-правового акта, який унормовував би увесь процес підготовчої роботи, що передує реєстрації таких баз даних. Внаслідок цього юридичні особи та громадяни, які користуються базами даних, що підлягають реєстрації, не мають можливості своєчасно їх зареєструвати.

При роботі над вказаним законопроектом слід врахувати, що на розгляді Верховної Ради України на цей час знаходиться альтернативний законопроект N 9624-1 від 20 грудня 2011 року, яким також запропоновано змінити дату набуття чинності зазначеним вище Законом.

Головне науково-експертне вважає положення даного законопроекту слушними. У той же час якщо консультації з відповідними органами виконавчої влади не дадуть цілковитої впевненості у тому, що до 1 липня 2012 року весь комплекс підзаконних актів, необхідних для нормального застосування Закону України "Про захист персональних даних", буде прийнятий і доведений до відома юридичних осіб і громадян, вважаємо за можливе змінити передбачену у законопроекті дату на 1 січня 2013 року.

Узагальнюючий висновок: за результатами розгляду в першому читанні законопроект може бути прийнятий за основу.

Опрос