Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно рынков финансовых услуг)

Заключение к проекту закона Украины от 13.12.2011 № 9583
Дата рассмотрения: 22.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України" (реєстр. N 9583 від 13.12.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті з метою підвищення операційної незалежності та посилення інституційної спроможності державних колегіальних органів, що здійснюють державне регулювання на ринках фінансових послуг, пропонується скасувати необхідність попереднього погодження частини проектів регуляторних актів у цій сфері з спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань державної регуляторної політики та уточнити строк оприлюднення зазначених актів.

Головне науково-експертне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за необхідне висловити щодо її змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. У новій частині, якою доповнюється ст. 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", та у новому абзаці, яким доповнюється частина третя ст. 28 Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", пропонується надати право Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку і Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, встановлювати строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції до проекту регуляторного акта, який не може становити менше ніж п'ятнадцять днів з дня оприлюднення проекту. Проте слід звернути увагу на необхідність визначення максимального строку, протягом якого зазначені зауваження та пропозиції мають прийматися, як це, зокрема, передбачено, у частині 6 ст. 9 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

2. Вважаємо, що перелік питань, з яких регуляторні акти державних колегіальних органів, що здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг, визнаються такими, на які не поширюється дія Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарювання" (зміни до ст. 3 названого закону), має бути доповнений:

1) щодо Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - пунктами 10, 12, 27, 28 та 38 частини 2 ст. 7 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні";

Опрос