Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 26 Закона Украины "О наркотических средствах, психотропных веществах и прекурсорах" (относительно перевозок опасных грузов)

Заключение к проекту закона Украины от 08.12.2011 № 9555
Дата рассмотрения: 20.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до статті 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" (реєстр. N 9555 від 08.12.2011 р., внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується уточнити порядок перевезення, в тому числі ліцензування відповідної діяльності, наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів залізничним транспортом. На думку суб'єкта права законодавчої ініціативи, прийняття проекту усуне дублювання ліцензування одного і того ж виду господарської діяльності з перевезення небезпечних вантажів.

Головне управління, розглянувши зазначену законодавчу пропозицію, вважає за необхідне висловити щодо її змісту наступні зауваження і пропозиції.

1. Як зазначено у Пояснювальній записці до проекту, необхідність прийняття проекту обумовлена тим, що перевезення небезпечних вантажів (соляної та сірчаної кислот), віднесених до прекурсорів, підлягає подвійному ліцензуванню відповідно до ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" та ст. 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори". Для усунення цього дублювання пропонується внести до ст. 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори" зміни, згідно з якими перевезення прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, залізничним транспортом здійснюватиметься на підставі ліцензії з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів.

Проте слід звернути увагу на те, що ліцензування діяльності з перевезення прекурсорів передбачено також і у п. 19 частини 3 ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", до якої також слід внести відповідні зміни з урахуванням того, що 09.02.2012 Верховною Радою України у першому читанні за основу прийнятий проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", яким названий закон викладається у новій редакції. Крім цього, зазначимо, що у зв'язку з запровадженням перевезення прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV Переліку наркотичних засобів, на підставі ліцензії на перевезення небезпечних вантажів, на нашу думку, необхідно внести зміни також і до Закону України "Про перевезення небезпечних вантажів", оскільки його чинна редакція не передбачає регулювання у ньому перевезення прекурсорів, а також ліцензування перевезення небезпечних вантажів.

2. Запропоновані проектом зміни стосуються перевезення прекурсорів, включених до списку N 2 таблиці IV Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, лише залізничним транспортом. Проте, на нашу думку, вказане питання має регулюватися комплексно для всіх видів транспорту, на яких вони перевозяться, щоб не обмежувати конкуренцію на ринку вантажоперевезень. У зв'язку з цим, з першого та третього речення частини першої ст. 26 Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" пропонуємо виключити слова "залізничним транспортом".

Опрос