Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О прокуратуре" (относительно полномочий прокурора по предупреждению нарушений закона)

Заключение к проекту закона Украины от 25.11.2011 № 9499
Дата рассмотрения: 15.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітетом з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності розглянуто поданий народним депутатом України Шемчуком В. В. проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо повноважень прокурора з попередження порушень закону (реєстр. N 9499).

Метою зазначеного законопроекту є надання додаткових повноважень прокурорам з метою попередження порушень закону і захисту прав та основоположних свобод громадян. Для цього, проектом пропонується внести до Закону України "Про прокуратуру" такі зміни: доповнити частину другу статті 20 "Повноваження прокурора" пунктом 5-1 щодо внесення застереження про недопустимість порушення закону, доповнити закон новою статтею 24-1, яка передбачає підстави і повноваження прокурора з внесення застереження та доповнити статтю 25 частиною другою, в якій містяться вимоги до застереження як документа реагування.

Проаналізувавши даний законопроект, Комітет відзначає, що статтями 21 - 24 Закону України "Про прокуратуру" передбачено такі акти реагування як протест, припис, подання, постанова прокурора. Необхідність запровадження нового акта реагування прокурора у формі застереження викладена автором недостатньо аргументовано, оскільки будь-яких аргументів та фактів, які свідчили б про те, що чинні акти реагування є недостатніми для виконання прокуратурою своїх функцій не зазначено.

З урахуванням вищевикладеного, Комітет рекомендує Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні повернути законопроект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос