Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины в связи с принятием Закона Украины "О бесплатной правовой помощи"

Заключение к проекту закона Украины от 24.11.2011 № 9496
Дата рассмотрения: 10.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

Протокол N 78 від 08.02.2012 р.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики розглянув на своєму засіданні 08.02.2012 р. проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про безоплатну правову допомогу" реєстр. N 9496 від 24.11.2011 р. (далі - проект Закону), поданий Кабінетом Міністрів України.

Проект Закону спрямований на забезпечення механізму реалізації права громадян України, іноземців та осіб без громадянства на безоплатну первинну правову допомогу та права окремих категорій осіб на безоплатну вторинну правову допомогу шляхом приведення низки законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про безоплатну правову допомогу".

Правовими підставами для розроблення проекту Закону є положення статті 59 Конституції України та Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

На сьогодні в Україні безоплатна правова допомога за рахунок державних коштів надається лише в кримінальних справах відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України. Водночас, після закріплення статтею 59 Конституції України права на безоплатну правову допомогу в багатьох законодавчих актах також закріплені відповідні положення, але в той же час, відсутній механізм їх реалізації.

Проект Закону передбачає внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про адвокатуру", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", "Про психіатричну допомогу", "Про охорону дитинства", "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування", "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" та інших.

Головне науково-експертне управління у своєму висновку від 12.01.2012 р. N 16/3-34/9496 вважає, що за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Опрос