Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Бюджетный кодекс Украины (относительно платы за предоставление в аренду озер, находящихся в бассейнах рек общегосударственного значения)

Заключение к проекту закона Украины от 16.11.2011 № 9461
Дата рассмотрения: 08.02.2012 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету на своєму засіданні 8 лютого 2012 року (протокол N 84) розглянув проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо плати за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення), поданий народними депутатами України В. А. Даниленком та А. О. Александровською, реєстр. N 9461 від 16.11.2011 року.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 64 та 66 Бюджетного кодексу України, виключивши плату за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, зі складу доходів обласних бюджетів, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів (стаття 66) та зарахувати таку плату до складу доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів (стаття 64).

Результатом реалізації таких змін стане перерозподіл ресурсів між бюджетами, оскільки згідно з Бюджетним кодексом обсяг доходів кожного бюджету збалансований з їх видатковими повноваженнями (зокрема, збільшення дотації вирівнювання з державного бюджету обласним бюджетам та її зменшення для бюджетів місцевого самоврядування). При цьому, за 2011 рік до обласних бюджетів від плати за надані в оренду ставки, які знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, надійшло 3710,7 тис. грн. Згідно із законом про Державний бюджет України на 2012 рік, до розрахунків для обласних бюджетів включено такі доходи у обсязі 1539,7 тис.гривень.

Крім того, слід відмітити, що відповідно до частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу України закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету) і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

Водночас, зарахування плати за надані в оренду ставки, що знаходяться в басейнах річок загальнодержавного значення, до бюджетів місцевого самоврядування потребуватиме додаткового врегулювання орендних правовідносин, які на сьогодні унормовано Водним кодексом України.

Опрос