Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Кодекс административного судопроизводства Украины (относительно вступления в законную силу судебных решений по административным делам, исполняемых незамедлительно)

Заключение к проекту закона Украины от 07.11.2011 № 9426
Дата рассмотрения: 07.02.2012 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративних справах, які виконуються негайно)"

Основним завданням зазначеного проекту, як це зазначено у Пояснювальній записці до нього, є підвищення ефективності адміністративного судочинства, уточнення та вдосконалення окремих аспектів набрання законної сили судовими рішеннями в адміністративних справах, які виконуються негайно. З цією метою законопроектом пропонується внести до статей 118 та 256 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ) зміни, відповідно до яких ухвала з питань забезпечення адміністративного позову, інші постанови чи ухвали суду, які виконуються негайно, а також ухвала суду за результатами розгляду заяви про звернення постанови до такого виконання набирають законної сили з моменту проголошення або постановлення, та підлягають негайному виконанню.

Розглянувши поданий законопроект, Головне управління вважає за необхідне висловити щодо нього наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед слід звернути увагу на те, що у супровідних документах до законопроекту не наведено переконливих аргументів на користь того, що невиконання судових рішень, які підлягають негайному виконанню, пов'язане саме з моментом набрання ними законної сили. Так, зі змісту Пояснювальної записки до проекту можна зробити висновок, що такі судові рішення не виконується виключно через те, що вони не набрали законної сили, а отже органи прокуратури позбавлені можливості притягнути до кримінальної відповідальності осіб, винних в умисному їх невиконанні.

Опрос