Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно аккредитации органов по оценке соответствия

Заключение к проекту закона Украины от 01.11.2011 № 9389
Дата рассмотрения: 15.11.2011 Карта проходжения проекта

Висновок відповідального комітету

ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва на засіданні 15 листопада 2011 року розглянув проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо акредитації органів з оцінки відповідності", поданий Кабінетом Міністрів України (реєстр. N 9389 від 01.11.2011 р.).

Головною метою прийняття вищезазначеного законопроекту є приведення статусу і діяльності Національного агентства України з акредитації у відповідність із міжнародною та європейською практикою діяльності національних органів з акредитації.

Проектом Закону передбачається внесення змін до деяких законів України, якими суттєво розширюється перелік вимог до організації та діяльності Національного органу України з акредитації та його керівника. Зокрема, пропонується розширити перелік функцій Національного органу України з акредитації, насамперед щодо міжнародного співробітництва у сфері акредитації. Також запропонованими змінами вирішуються проблемні питання, пов'язані з фінансуванням діяльності з акредитації органів з оцінки відповідності, а також забезпечення незалежності та прозорості у діяльності національного агентства, запобігання виникненню конфлікту інтересів.

Під час обговорення законопроекту народними депутатами України - членами Комітету було звернуто увагу на те, що запропоновані проектом зміни заслуговують підтримки, оскільки їх реалізація дозволить підвищити роль та значення акредитації як найбільш ефективного засобу засвідчення компетентності у сфері технічного регулювання, а також створить умови для визнання національного органу України з акредитації на міжнародному та європейському рівнях.

Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України в своєму висновку від 15.11.2011 року N 16/3-1211/9389 вважає, що за результатами розгляду в першому читанні проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо акредитації органів з оцінки відповідності" може бути прийнятий за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Опрос