Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно аккредитации органов по оценке соответствия

Заключение к проекту закона Украины от 01.11.2011 № 9389
Дата рассмотрения: 15.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо акредитації органів з оцінки відповідності" (реєстр. N 9389 від 01.11.2011 року, внесений Кабінетом Міністрів України)

У проекті пропонується вдосконалити порядок врегулювання відносин у сфері акредитації органів з оцінки відповідності шляхом внесення відповідних змін до законів України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", "Про підтвердження відповідності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності".

Розглянувши проект, Головне управління вважає за доцільне висловити щодо його змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. У змінах до законів України "Про підтвердження відповідності", "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності" пропонується дати однакове визначення змісту термінів "орган з оцінки відповідності" та "оцінка відповідності". Проте на нашу думку, з точки зору законодавчої техніки не має сенсу дублювати одне визначення у декількох законах. У зв'язку з цим пропонуємо залишити відповідне визначення у Законі України "Про підтвердження відповідності", а у інших законах визначити, що цей термін використовується у значенні, визначеному в Законі України "Про підтвердження відповідності".

2. Вважаємо, що нова частина, якою пропонується доповнити ст. 5 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", за своїм змістом не відповідає назві статті. У зв'язку з цим її слід перенести до ст. 3 цього Закону.

3. На нашу думку, частина функцій, які за проектом пропонується закріпити за національним органом акредитації у змінах до частини 6 Закону України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", має бути передана до компетенції органів виконавчої влади. Зокрема, це стосується розширення та обмеження сфери акредитації (або уточнити зміст цього терміну, щоб було зрозуміло, що такі дії стосуються конкретного органу з оцінки відповідності); затвердження порядку розгляду скарг, пов'язаних з діяльністю органів з оцінки відповідності; затвердження кваліфікаційних вимог до персоналу з акредитації тощо.

4. Головне управління не вбачає необхідності у спеціальному визначенні у законі підстав звільнення з посади керівника Національного органу України з акредитації, оскільки на нього мають поширюватися загальні вимоги законодавства України про працю. У зв'язку з цим з статті 61, якою доповнюється Закон України "Про акредитацію органів з оцінки відповідності", пропонуємо вилучити частини 5 та 6.

Опрос