Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно совершенствования механизма предоставления недр в пользование)

Заключение к проекту закона Украины от 31.10.2011 № 9360
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (щодо вдосконалення механізму надання надр у користування) (реєстр. N 9360 від 29.10.2011 р.)

У проекті передбачені зміни до Кодексу України про надра та до Закону України "Про місцеве самоврядування", за якими Рада міністрів Автономної Республіки Крим та обласні, Київська та Севастопольська міські ради позбавляються права погоджувати клопотання про надання надр у користування з метою геологічного вивчення, розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення. Як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, скасування необхідності зазначених погоджень "буде вагомим внеском в дерегуляцію підприємницької діяльності та суттєвого спрощення існуючих процедур надання спеціальних дозволів на користування надрами з метою геологічного вивчення, розробки корисних копалин загальнодержавного значення".

Головне управління не підтримує запропонований підхід до спрощення процедури погодження клопотань про надання у користування надр. Адже за змістом законопроекту від участі у вирішенні відповідних питань усуваються не зайві погоджувальні інстанції, які лише гальмують процес, а суб'єкти, що відповідальні за економічний та соціальний розвиток відповідних територій, їх екологічний стан. Ці суб'єкти не повинні бути сторонніми спостерігачами того, що відбувається на їх території, особливо тоді, коли йдеться про господарську діяльність, пов'язану з техногенними впливами на довкілля, споживанням природних ресурсів. У зв'язку з цим слід підкреслити, що саме на ці органи стаття 61 Кодексу України про надра покладає здійснення у межах своєї компетенції державного контролю за використанням та охороною надр.

Опрос