Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно предоставления психиатрической помощи лицам, содержащимся под стражей

Заключение к проекту закона Украины от 10.11.2011 № 9437
Дата рассмотрения: 30.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання психіатричної допомоги особам, які тримаються під вартою"

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу (далі - КПК України), а також до законів України "Про попереднє ув'язнення" та "Про психіатричну допомогу", відповідно до яких: 1) пункт 3 статті 76 "Обов'язкове призначення експертизи" КПК України викладається у новій редакції; 2) вказаний Кодекс доповнюється статтями 155-1 і 155-2, якими встановлюється порядок та умови надання на стадії досудового слідства психіатричної допомоги обвинуваченим, які тримаються під вартою та які хворіють на психічну хворобу; 3) у новій статті 4-1 Закону України "Про попереднє ув'язнення" пропонується передбачити, що установою для попереднього ув'язнення психічно хворих осіб, яким надається психіатрична допомога, є спеціалізовані заклади для надання психіатричної допомоги в примусовому порядку; 4) Закон України "Про психіатричну допомогу" доповнюється новою статтею 22-1, якою встановлюється порядок судового розгляду подання про надання вказаній категорії осіб психіатричної допомоги.

Погоджуючись із тим, що проблема несвоєчасного проведення щодо підозрюваних, обвинувачених, які тримаються під вартою та захворіли на психічну хворобу, судово-психіатричної експертизи та подальшого лікування є нагальною, Головне науково-експертне управління вважає за необхідне зазначити таке.

1. Основною процесуальною вимогою щодо визначення психічного стану підозрюваного або обвинуваченого, передбаченою пунктом 3 статті 76 КПК України, є обов'язкове призначення судово-психіатричної експертизи за умови наявності у справі даних, які викликають сумнів щодо його осудності. При цьому сумніви щодо стану психічного здоров'я можуть викликати лише обгрунтовані та перевірені дані про наявність у особи психічного розладу.

Відомості про психічну хворобу особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можуть бути отримані на різних етапах розслідування, зокрема, і тоді, коли щодо підозрюваного, обвинуваченого чи підсудного був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос