Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно декларации о соответствии

Заключение к проекту закона Украины от 28.10.2011 № 9355
Дата рассмотрения: 01.11.2011 Карта проходжения проекта

ВИСНОВОК
на проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо декларації про відповідність" (реєстр. N 9355 від 28.10.2011 року, внесений народним депутатом України В. Л. Толстенком)

У проекті пропонується внести зміни до законів України "Про підтвердження відповідності", "Про захист прав споживачів", "Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності", якими скасовується обов'язкова реєстрація виробниками (постачальниками) продукції оформлених декларацій про відповідність у центральному органі виконавчої влади у сфері технічного регулювання.

Підтримуючи вказану законодавчу ініціативу в цілому, вважаємо за доцільне висловити щодо її змісту наступні зауваження та пропозиції.

1. Насамперед слід вказати, що внесений Кабінетом Міністрів України аналогічний за змістом проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо відміни реєстрації декларації виробника про відповідність" (N 9029 від 21.07.2011 року, висновок управління N 16/3-868/9029 від 07.09.2011 року) не був прийнятий Верховною Радою України 18.10.2011 року. У зв'язку з цим звертаємо увагу на те, що згідно з п. 5 частини 2 ст. 94 Регламенту Верховної Ради України підставою для повернення законопроекту, проекту іншого акта без його включення до порядку денного та розгляду на пленарному засіданні є відхилення на поточній сесії Верховної Ради України законопроекту, положення якого дослівно або по суті повторюють поданий законопроект.

2. У новій редакції абзацу 6 частини 1 ст. 13 Закону України "Про підтвердження відповідності", пропонуємо уточнити, яким саме чином виробник супроводжує продукцію декларацією про відповідність: чи то буде надання копії відповідної декларації або посилання у документах, які передаються постачальнику, відповідної інформації про декларацію.

Крім цього, слід звернути увагу на те, що у Пояснювальній записці до проекту скасування реєстрації декларації обгрунтовується, зокрема, тим, що "європейським законодавством у сфері технічного регулювання, насамперед, Директивами Нового підходу, не передбачається реєстрація декларацій у державних органах, На виробника покладається основний обов'язок - маркувати кожну одиницю продукції знаком ЄС." У зв'язку з цим вважаємо за доцільне зберегти реєстрацію декларацій про відповідність у разі відсутності на неї маркування знаком ЄС, а також у випадках відсутності між Україною та країною походження товару угоди про взаємне визнання робіт з оцінки відповідності.

Опрос